Blog weterynaryjny

Zapraszamy Cię na naszego bloga weterynaryjnego! Z naszej BAZY WIEDZY dowiesz się wielu ciekawostek związanych z diagnostyką, leczeniem, odpowiednią pielęgnacją zwierzęcia. Zapraszamy serdecznie!

 • Niedoczynność tarczycy u psa – przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie
  Niedoczynność tarczycy jest chorobą, która wbrew pozorom dotyczy nie tylko ludzi, ale także czworonogów, a diagnozowanie jej staje się coraz powszechniejsze. Choć ta przypadłość nie jest uleczalna, istnieją sposoby minimalizujące jej objawy i poprawiające komfort życia zwierzaka. Dlatego ważne jest, aby dokładnie monitorować stan swojego psa i jak najszybciej udać się do lekarza weterynarii, jeśli … Czytaj więcej.
 • Panleukopenia u kotów
  Panleukopenia u kotów, zwana również kocim tyfusem to niestety częsta choroba. Nieleczona może prowadzić do zgonu zwierzęcia, a zarazić się nią stosunkowo łatwo. Jak rozpoznać chorobę, jak leczyć i jak chronić zwierzaka przed tą okropną chorobą? Panleukopenia u kotów – co to za choroba? Koci tyfus wywoływany jest wirusem parwowirozy kociej FPV. Choroba jest niezwykle … Czytaj więcej.
 • Kaszel u psa
  Jak wygląda kaszel u psa? Pytanie powinno być sformułowane raczej „jak brzmi kaszel u psa”. Objawy kaszlu u psa różnią się nieco od tych u ludzi. Zwykle przejawiają się jako głębokie chrząknięcia, pojedyncze lub w serii, intensywne, głośne i chrapliwe wydechy. Często pies wygina szyję i pochyla głowę. Może towarzyszyć mu także ciągłe dyszenie, przyspieszony … Czytaj więcej.
 • Inseminacja suk
  Zabiegi i narzędzia wykorzystywane w rozrodzie psów są doskonale dopasowane do potrzeb dzisiejszych hodowców, którzy starają się rozmnażać zwierzęta o pożądanych cechach wyglądu i temperamentu. Aby spełnić te wymagania, często wykorzystuje się wartościowe nasienie samców z oddalonych o tysiące kilometrów hodowli. Często samiec jest wiele kilometrów dalej i suczka wyjeżdża do niego na krycie, potrzebujemy … Czytaj więcej.
 • Skręt żołądka u psa
  Skręt żołądka u psa jest poważną dolegliwością, która może zagrażać życiu zwierzaka. Dlatego ważne jest, aby znać objawy skrętu żołądka i być przygotowanym na szybką reakcję w razie wystąpienia tej sytuacji, aby móc uratować psa. Co musisz wiedzieć o skręcie żołądka? Jak pomóc? Kiedy i gdzie szukać pomocy? Co to jest skręt żołądka u psa? … Czytaj więcej.
 • Ciąża urojona u psa
  Ciąża urojona to stan, w którym suka nie jest faktycznie ciężarna, ale wykazuje objawy ciąży, takie jak laktacja i opiekowanie się zabawkami. Kastracja jest skutecznym sposobem zapobiegania tej sytuacji. Jakie są przyczyny urojonej ciąży? Jak ochronić zwierzę przed takim stanem? Z czym jeszcze wiąże się ciąża urojona u psa? Dowiedz się więcej. Jak sprawdzić czy … Czytaj więcej.
 • Antykoncepcja weterynaryjna
  Antykoncepcja u zwierząt to sposób na zapobieganie rozmnażaniu się zwierząt, zarówno samców jak i samic. Są różne metody antykoncepcji, które różnią się tym, czy są one tymczasowe, czy też trwałe. Antykoncepcja weterynaryjna jest stosowana w celu ograniczenia liczby bezdomnych i niechcianych zwierząt. Stosuje się ją także w hodowlach jako sposób na przesunięcie cieczki lub na … Czytaj więcej.