Stomatologia weterynaryjna

Stomatologia weterynaryjna

Specjalizujemy się w stomatologii weterynaryjnej. Skontaktuj się z nami – psi dentysta czeka na Was!

Psi dentysta – usługi stomatologiczne dla zwierząt

Zęby to niezwykle istotne elementy przewodu pokarmowego – odgrywają kluczową rolę w funkcjonowaniu zwierząt, praktycznie każdego gatunku. Zła kondycja uzębienia uniemożliwia prawidłowe przeżuwanie pokarmów, rozdrabnianie ich czy nawet chwytanie. Zdrowe zęby to podstawa zdrowia u każdego psa i nie tylko. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie i dobrą kondycję uzębienia swojego psa, kota, królika, gryzonia – zapraszamy na wizytę kontrolną. Nasz zespół przyjrzy się uzębieniu Twojego pupila i zaproponuje optymalne rozwiązania. Czasami wystarczą proste zabiegi higienizacyjne, niekiedy konieczne jest leczenie zębów, w najgorszym wypadku – usunięcie. Staramy się jednak za wszelką cenę ratować zęby.

Najważniejsza jest profilaktyka – pokażemy Ci jak prawidłowo dbać o zęby Twojego zwierzaka, jakie zabiegi czyszczące wykonywać, jakich akcesoriów używać, aby Twoje zwierzę było bezpieczne i zadowolone.

Co robi psi dentysta? Stomatologia psów i kotów oraz innych gatunków

Stomatologia weterynaryjna to bardzo ważny dział naszej działalności. Praca dla weterynarza dentysty to nie tylko troska o zęby – to również kondycja dziąseł, języka, jamy ustnej, leczenie błony śluzowej. W naszej ofercie znajdziecie usługi stomatologii weterynaryjnej takie jak:

  • ocena wad zgryzu i stanu uzębienia
  • usuwanie kamienia nazębnego (różnymi technikami)
  • ekstrakcje zębów
  • leczenie chorób przyzębia
  • zabiegi chirurgiczne po urazach mechanicznych w zakresie jamy ustnej
  • zabiegi higienizacyjne
  • doradztwo w zakresie higieny jamy ustnej

Kiedy do weterynarza dentysty?

Jest wiele powodów dla których warto odwiedzić gabinet weterynaryjny i skonsultować się w zakresie opieki stomatologicznej. Jeżeli Twój zwierzak ma problem z jedzeniem, widzisz, że coś sprawia mu problem (gryzienie, łapanie w zęby) lub zęby zmieniły wygląd, dziąsła krwawią lub zwierzak piszczy w czasie jedzenia – bezwzględnie zgłoś się na wizytę.

Niekiedy nie widać „gołym” okiem, że problemem jest jama ustna czy uzębienie. Weterynarz musi dokonać oceny stanu zdrowia Twojego zwierzaka, by wiedzieć w jaki sposób może mu pomóc. Wiemy, że nawet jako najbardziej kochający i zaangażowany opiekun zwierzęcia możesz nie mieć wystarczającej wiedzy weterynaryjnej, by zauważyć, że z Twoim zwierzakiem dzieje się coś niedobrego. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Tak jak ty i Twoi bliscy, korzystacie z przeglądów stomatologicznych, tak również Twój zwierzak powinien od czasu do czasu (co najmniej raz na rok) przejść taki przegląd. Jeśli jest już starszy – nawet częściej.