rozród

Rozród

Jeśli planujesz rozród swojego zwierzęcia i przymierzasz się do powiększenia zwierzęcej rodzinki, zrób to odpowiedzialnie. Jesteśmy dla Was wsparciem – pomożemy wyznaczyć optymalny termin krycia, zbadamy potencjalnych rodziców, zapewnimy niezbędną Wiedzę.

Wyznaczenie optymalnego terminu krycia suk

Jeżeli chcesz zwiększyć szanse swojej suczki na posiadanie szczeniąt oraz odpowiednio zoptymalizować liczebność miotu, cenna będzie dla Ciebie wiedza w którym dniu cyklu powinna zostać ona zapłodniona. Krycie może wystąpić na drodze inseminacji lub drogą naturalną. Aby dokładnie ocenić termin owulacji Twojej suczki, prowadzimy diagnostykę w postaci oceny cytologicznej wymazu z pochwy (wynik dostępny bardzo szybko), badanie hormonów płciowych we krwi obwodowej (progesteronu) oraz badanie waginoskopowe – wizualnie oceniamy kondycję pochwy suczki.

Prowadzenie ciąży u weterynarza – bezpieczny rozród

Nasz zespół posiada bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu ciąży zwierząt takich jak psy, koty czy gryzonie. Jeśli chcesz, by Twoje zwierzę pozostawało pod profesjonalną opieką w czasie ciąży, zgłoś się do nas. Prowadzimy kontrolne badania, odbieramy porody, w trudnych sytuacjach wykonujemy cięcia cesarskie (zarówno zachowawczo jak i radykalnie).

Przerywanie ciąży

Jeżeli ciąża jest niechciana lub niebezpieczna dla matki, istnieje możliwość przerwania ciąży. Jeśli jest taka konieczność, pomożemy Państwa suczce i w bezpieczny sposób pomożemy przerwać ciążę.

Antykoncepcja weterynaryjna

Jesteś odpowiedzialnym właścicielem i chcesz zabezpieczyć swoją suczkę przed niechcianą ciążą? W naszej lecznicy możemy Wam pomóc. Na rynku jest dostępnych wiele preparatów, które mogą tymczasowo wywołać odwracalną niepłodność. Możliwe jest zapobieganie wejściu w fazę rui/cieczki dzięki metodom farmakologicznym. Istnieją również czasowe rozwiązania dla samców – farmakologia zna co najmniej kilka bezpiecznych rozwiązań.

Sterylizacje i kastracje psów i kotów

W naszej lecznicy możesz wykonać zabieg kastracji i sterylizacji. Zajmujemy się zarówno usuwaniem jąder u kocurów i samców psów jak również chirurgicznym usunięciem macicy z jajnikami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z tymi zabiegami, czyli kto może, kiedy i w jakich warunkach wykonać zabiegi – skontaktuj się z nami.

Przegląd miotu

Nowonarodzone szczenięta lub kocięta są bezbronne również pod kątem czyhających na nie chorób, wirusów, bakterii i drobnoustrojów. Warto po porodzie przebadać zwierzaki, zabezpieczyć je i zaszczepić. W naszej lecznicy ustalimy kalendarz szczepień, odrobaczeń i innych zabiegów profilaktycznych.

Diagnostyka chorób układu rozrodczego

Zapewniamy również opiekę w zakresie leczenia i profilaktyki chorób układu rozrodczego. Do najpopularniejszych chorób i problemów u zwierząt w tym zakresie należą między innymi:

  • ropomacicze
  • zapalenie pochwy
  • przerost prostaty
  • nowotwory jąder
  • nowotwory prostaty