RTG i USG psów kotów

RTG i USG zwierząt

Prawidłowa diagnostyka jest podstawą skutecznego leczenia. Jedną z form diagnozowania zwierzaków, które przecież nie powiedzą co im doskwiera i co boli, jest badanie ultrasonograficzne, zwane w skrócie badaniem USG.

Badanie USG dla zwierząt w Zielonej Górze – weterynarz rtg i usg

USG jest badaniem bezinwazyjnym i bezbolesnym dla zwierzaka, jednak niektóre zwierzaczki mogą odczuwać delikatny dyskomfort – w końcu takie badanie to nie codzienność. Niestety często USG jest jedyną metodą potwierdzenia diagnozy – warto zatem zaufać profesjonaliście, którzy z największą troską przeprowadzi badanie ultrasonografem.

Najczęściej badamy ultrasonografem:

  • wątrobę
  • żołądek
  • nerki
  • macicę
  • ocena płodów, wyznaczanie dnia krycia, porodu
  • narządy rodne
  • śledzionę
  • pęcherz
  • ogólne badanie jamy brzusznej


Każdy zwierzak przygotowywany jest przed badaniem USG – zawsze staramy się zapewnić pacjentowi maksimum komfortu – w niektórych sytuacjach niestety konieczne jest jego unieruchomienie, aby badanie było dokładniejsze. W sytuacjach wyjątkowych, konieczne może być krótkotrwałe uśpienie zwierzaka, jeśli rentgen dotyczy szczegółowego obszaru, a zwierzę nie jest spokojne. Zdjęcie musi być bowiem bardzo precyzyjne.

Widok obrazu ultrasonograficznego pozwala na natychmiastową ocenę sytuacji i często błyskawiczną diagnozę. Jeśli Twój zwierzak potrzebuje diagnostyki, nie obawiaj się badań RTG czy EKG – są to w pełni bezpieczne zabiegi.

Weterynarz RTG w Zielonej Górze – USG psa i kota

Zapraszamy właścicieli udomowionych kotów i psów, którzy potrzebują wykonać diagnostykę obrazową zwierząt. Posiadamy kwalifikacje, sprzęt i doświadczanie, co razem pozwala nam na przeprowadzenie badania w komfortowych dla zwierzęcia warunkach.

USG jest bezpieczną i bezbolesną metodą, która pozwala na oglądanie narządów wewnętrznych zwierząt, takich jak serce, wątroba, nerki, płuca i inne. USG może być wykonane zarówno u psów, jak i u kotów. Jest szczególnie przydatne w diagnostyce chorób wewnętrznych i monitorowaniu ciąż u tych zwierząt.

RTG (rentgen) to metoda diagnostyczna polegająca na wykorzystaniu promieni rentgenowskich do uzyskania obrazów narządów wewnętrznych. RTG jest szczególnie przydatne w diagnozowaniu chorób kości i stawów u psów i kotów. Podczas zabiegu zwierzę jest umieszczane pod specjalnym aparatem rentgenowskim. Promienie przechodzą przez ciało zwierzęcia i są odbijane przez różne narządy, co pozwala na uzyskanie ich obrazu. RTG jest bezpieczną i bezbolesną metodą.